LP591209MDRVREP
零件编号:
LP591209MDRVREP
描述:
IC REG LINEAR 0.9V 500MA 6-WSON
封装:
Cut Tape (CT)
库存
base.lang_mini : 1
电流 - 输出
500mA
工作温度
-55°C ~ 125°C (TJ)
电压 - 输入(最大值)
6.5V
控制特性
Current Limit, Enable, Power Good, Soft Start
电流 - 最大供电
600 µA
电压 - 输出(最小值/固定值)
0.9V
封装 / 外壳
6-WDFN Exposed Pad
电源抑制比
65dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz)
电流 - 静态电流 (Iq)
55 µA
供应商器件封装
6-WSON (2x2)
保护特性
Over Current, Over Temperature, Reverse Current, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
最新产品
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3