BU12JA3DG-CTR
零件编号:
BU12JA3DG-CTR
描述:
IC REG LINEAR 1.2V 300MA 5-SSOP
保护特性
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
电压 - 输出(最小值/固定值)
1.2V
工作温度
-40°C ~ 125°C (TA)
电压 - 输入(最大值)
6V
电流 - 输出
300mA
电源抑制比
60dB (1kHz)
最大压降
0.5V @ 300mA
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3