BD25IA5JEFJ-E2
零件编号:
BD25IA5JEFJ-E2
描述:
IC REG LIN 2.5V 500MA 8-HTSOP-J
base.lang_mini : 1
Surface Mount
工作温度
-25°C ~ 85°C
保护特性
Over Current, Over Temperature
电流 - 输出
500mA
电压 - 输入(最大值)
5.5V
电压 - 输出(最小值/固定值)
2.5V
电流 - 静态电流 (Iq)
500 µA
最大压降
0.6V @ 500mA
封装 / 外壳
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3