UPC24A15HF-AZ
部品番号:
UPC24A15HF-AZ
説明:
IC REG LINEAR 15V 2A MP-45G
在庫
base.lang_mini : 115
合計価格
115
電圧 - 出力(最小/固定)
15V
電流 - 静止時 (Iq)
5 mA
電圧 - 入力(最大)
25V
動作温度
-20°C ~ 85°C (TA)
電流 - 供給(最大)
30 mA
電流 - 出力
2A
PSRR
48dB (120Hz)
電圧降下(最大)
1V @ 2A
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3