TCR8BM095A,L3F
部品番号:
TCR8BM095A,L3F
説明:
IC REG LINEAR 0.95V 800MA 5-DFNB
動作温度
-40°C ~ 85°C
電圧 - 入力(最大)
5.5V
電流 - 出力
800mA
電圧 - 出力(最小/固定)
0.95V
電圧降下(最大)
0.225V @ 800mA
最新製品
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3