TCR3LM195A,L3F
部品番号:
TCR3LM195A,L3F
説明:
OUTPUT LDO REGULATOR 300 MA FIXE
動作温度
-40°C ~ 85°C
Surface Mount
グレード
認定
制御機能
Enable
電圧 - 入力(最大)
5.5V
電流 - 出力
300mA
電圧 - 出力(最小/固定)
1.95V
2.2 µA
PSRR
74dB ~ 43dB (100Hz ~ 100kHz)
電圧降下(最大)
0.425V @ 200mA
最新製品
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3