RT9083-18GJ5
部品番号:
RT9083-18GJ5
説明:
IC REG LIN 1.8V 250MA TSOT-23-5
カプセル化
Tape & Reel (TR)
在庫
base.lang_mini : 3000
動作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
プロテクション機能
Over Current, Over Temperature
電圧 - 入力(最大)
5.5V
電流 - 静止時 (Iq)
50 µA
制御機能
Current Limit, Enable
電流 - 出力
250mA
電圧降下(最大)
0.8V @ 250mA
電圧 - 出力(最小/固定)
1.8V
最新製品
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3