RT9078-15GQZ
部品番号:
RT9078-15GQZ
説明:
IC REG LINEAR 1.5V 300MA 4-ZQFN
カプセル化
Tape & Reel (TR)
在庫
base.lang_mini : 2500
電流 - 静止時 (Iq)
4 µA
動作温度
-40°C ~ 125°C (TJ)
電圧 - 入力(最大)
5.5V
電流 - 出力
300mA
電圧 - 出力(最小/固定)
1.5V
電圧降下(最大)
0.47V @ 300mA
最新製品
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3