RT9059-15GQW
部品番号:
RT9059-15GQW
説明:
IC REG LINEAR 1.5V 3A 10WDFN
カプセル化
Cut Tape (CT)
在庫
base.lang_mini : 1
動作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
電流 - 出力
3A
電圧 - 入力(最大)
5.5V
制御機能
Enable, Power Good, Soft Start
電圧 - 出力(最小/固定)
1.5V
電流 - 静止時 (Iq)
1.2 mA
パッケージ / ケース
10-WFDFN Exposed Pad
プロテクション機能
Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
電圧降下(最大)
0.45V @ 3A
サプライヤーデバイスパッケージ
10-WDFN (3x3)
最新製品
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3