NCV8189CMTW075TAG
部品番号:
NCV8189CMTW075TAG
説明:
IC REG LIN 0.75V 500MA 6-WDFNW
カプセル化
Cut Tape (CT)
在庫
base.lang_mini : 1
プロテクション機能
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
電圧 - 出力(最大)
動作温度
150°C (TJ)
電流 - 出力
500mA
電圧 - 入力(最大)
5.5V
制御機能
Enable, Power Good, Soft Start
パッケージ / ケース
6-WDFN Exposed Pad
電流 - 静止時 (Iq)
55 µA
電圧 - 出力(最小/固定)
0.75V
実装タイプ
Surface Mount, Wettable Flank
サプライヤーデバイスパッケージ
6-WDFNW (2x2)
最新製品
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3