NCP160AFCSC280T2G
部品番号:
NCP160AFCSC280T2G
説明:
IC REG LINEAR 2.8V 250MA 4-WLCSP
カプセル化
Cut Tape (CT)
在庫
base.lang_mini : 1
Surface Mount
グレード
認定
プロテクション機能
Over Current, Over Temperature
動作温度
150°C (TJ)
電圧 - 入力(最大)
5.5V
電流 - 出力
250mA
制御機能
Enable, Soft Start
電圧 - 出力(最小/固定)
2.8V
PSRR
91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz)
電圧降下(最大)
0.16V @ 250mA
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3