MC6230-3.3-TP
部品番号:
MC6230-3.3-TP
説明:
IC REG LIN 3.3V 300MA SOT23-5L
動作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
電圧 - 出力(最小/固定)
3.3V
電流 - 出力
300mA
電圧 - 入力(最大)
7V
電圧降下(最大)
0.15V @ 150mA
PSRR
65dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz)
最新製品
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3