LDI8233-3.6EN
部品番号:
LDI8233-3.6EN
説明:
IC REG LINEAR 3.6V 100MA SOT23-5
カプセル化
Bulk
在庫
base.lang_mini : 3000
動作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
電流 - 出力
100mA
電圧 - 入力(最大)
40V
電圧降下(最大)
1.2V @ 100mA
電圧 - 出力(最小/固定)
3.6V
電流 - 静止時 (Iq)
6 µA
PSRR
61dB ~ 45dB (1kHz ~ 10kHz)
最新製品
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3