LD49100PURY
部品番号:
LD49100PURY
説明:
IC REG LINEAR POS ADJ 1A 6-DFN
動作温度
-40°C ~ 125°C (TJ)
制御機能
Enable
出力タイプ
Adjustable
電流 - 出力
1A
電圧 - 入力(最大)
5.5V
電圧 - 出力(最小/固定)
0.8V
300 µA
電圧 - 出力(最大)
4.5V
電圧降下(最大)
0.4V @ 1A
PSRR
70dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3