BU18JA3DG-CTR
部品番号:
BU18JA3DG-CTR
説明:
IC REG LINEAR 1.8V 300MA 5-SSOP
プロテクション機能
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
動作温度
-40°C ~ 125°C (TA)
電圧 - 入力(最大)
6V
電流 - 出力
300mA
PSRR
60dB (1kHz)
電圧 - 出力(最小/固定)
1.8V
サプライヤーデバイスパッケージ
5-SSOP
電圧降下(最大)
0.33V @ 300mA
最新製品
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3