BU15JA2VG-CGTR
部品番号:
BU15JA2VG-CGTR
説明:
IC REG LINEAR 1.5V 200MA 5-SSOP
プロテクション機能
Over Current, Over Temperature
グレード
Automotive
動作温度
-40°C ~ 125°C (TA)
電流 - 出力
200mA
電圧 - 入力(最大)
6V
電流 - 静止時 (Iq)
80 µA
認定
AEC-Q100
電圧 - 出力(最小/固定)
1.5V
PSRR
68dB (1kHz)
最新製品
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3