AP7583AQ-33MP-13
部品番号:
AP7583AQ-33MP-13
説明:
IC REG LIN 3.3V 300MA 8-MSOP-EP
動作温度
-40°C ~ 125°C (TJ)
Fixed
グレード
Automotive
電圧 - 出力(最小/固定)
3.3V
電流 - 出力
300mA
認定
AEC-Q100
電圧 - 出力(最大)
5V
パッケージ / ケース
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
電圧降下(最大)
0.7V @ 300mA
電流 - 静止時 (Iq)
6 µA
電圧 - 入力(最大)
42V
8-MSOP-EP
PSRR
70dB (100Hz)
制御機能
Current Limit, Enable, Power Good
最新製品
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3