AP7347DQ-105FDZW-7B
部品番号:
AP7347DQ-105FDZW-7B
説明:
IC REG LINEAR 1.05V W-DFN2020-6
カプセル化
Bulk
出力タイプ
Fixed
電圧 - 出力(最大)
グレード
Automotive
動作温度
-40°C ~ 125°C (TA)
電流 - 出力
500mA
電圧 - 入力(最大)
5.5V
制御機能
Current Limit, Enable
認定
AEC-Q100
PSRR
75dB (1kHz)
電圧 - 出力(最小/固定)
1.05V
電圧降下(最大)
0.95V @ 500mA
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3