TS78L24CS
Part number
TS78L24CS
Description
IC REG LINEAR 24V 100MA 8-SOP
Inventory
base.lang_mini : 5000
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Current - Output
100mA
Voltage - Input (Max)
40V
Operating Temperature
0°C ~ 150°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq)
7 mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
24V
Supplier Device Package
8-SOP
PSRR
45dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max)
1.7V @ 100mA
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3