TS1117BCW33
Part number
TS1117BCW33
Description
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT-223
Inventory
base.lang_mini : 27500
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq)
10 mA
PSRR
60dB (120Hz)
Current - Output
1A
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Input (Max)
12V
Voltage Dropout (Max)
1.5V @ 1A
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3