TPS715A33DRVRM3
Part number
TPS715A33DRVRM3
Description
IC REG LINEAR 3.3V 80MA 6-WSON
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Current - Output
80mA
Control Features
Current Limit
Voltage - Input (Max)
24V
PSRR
60dB (100kHz)
Package / Case
6-WDFN Exposed Pad
Voltage Dropout (Max)
1.12V @ 80mA
Supplier Device Package
6-WSON (2x2)
Protection Features
Over Current, Reverse Current
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3