TPS715345DCKRM3
Part number
TPS715345DCKRM3
Description
IC REG LINEAR 3.45V 50MA SC-70-5
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Output
50mA
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device Package
SC-70-5
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.45V
Protection Features
Over Current
Voltage - Input (Max)
24V
Voltage Dropout (Max)
0.75V @ 50mA
PSRR
60dB (100kHz)
Current - Quiescent (Iq)
4.8 µA
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3