TPL710F28-FR
Part number
TPL710F28-FR
Description
IC REG LINEAR 2.8V 200MA 4-DFN
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Output
200mA
Voltage - Input (Max)
6V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.8V
Package / Case
4-XDFN Exposed Pad
Supplier Device Package
4-DFN (1x1)
Voltage Dropout (Max)
0.17V @ 200mA
PSRR
55dB ~ 53dB (100Hz ~ 1MHz)
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3