TJ9198GSF-3.3D
Part number
TJ9198GSF-3.3D
Product Category
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Manufacturer
TAEJIN
Description
IC REG LIN 3.3V 300MA SOT23-3L
Encapsulation
Tube
Inventory
base.lang_mini : 3000
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Input (Max)
5.5V
Current - Quiescent (Iq)
35 µA
Current - Output
300mA
PSRR
55dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.19V @ 300mA
Supplier Device Package
SOT-23-3L
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3