TCR3UG185A,LF
Part number
TCR3UG185A,LF
Description
IC REG LIN 1.85V 300MA 4-WCSPF
Encapsulation
Tape & Reel (TR)
Inventory
base.lang_mini : 5000
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
5.5V
Control Features
Current Limit, Enable
Current - Output
300mA
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.85V
Package / Case
4-XFBGA, WLCSP
Current - Quiescent (Iq)
680 nA
Supplier Device Package
4-WCSPF (0.65x0.65)
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3