TCR3UG1825A,LF
Part number
TCR3UG1825A,LF
Description
IC REG LIN 1.825V 300MA 4-WCSPF
Encapsulation
Cut Tape (CT)
Inventory
base.lang_mini : 1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
5.5V
Control Features
Current Limit, Enable
Current - Output
300mA
PSRR
70dB (1kHz)
Package / Case
4-XFBGA, WLCSP
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.825V
Supplier Device Package
4-WCSPF (0.65x0.65)
Current - Quiescent (Iq)
0.68 µA
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3