TCR3LM33A,RF
Part number
TCR3LM33A,RF
Description
IC REG LINEAR 3.3V 300MA 4-DFN
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Input (Max)
5.5V
Control Features
Current Limit, Enable
Current - Output
300mA
2.2 µA
Voltage Dropout (Max)
0.251V @ 200mA
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3