TCR3DG285,LF
Part number
TCR3DG285,LF
Description
IC REG LIN 2.85V 300MA 4-WCSPE
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
5.5V
Current - Output
300mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.85V
PSRR
70dB (1kHz)
Package / Case
4-XFBGA, CSPBGA
Voltage Dropout (Max)
0.235V @ 300mA
Supplier Device Package
4-WCSPE (0.65x0.65)
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3