TCR2DG19,LF
Part number
TCR2DG19,LF
Description
IC REG LINEAR 1.9V 200MA 4-WCSP
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Output
200mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage Dropout (Max)
0.17V @ 100mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.9V
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3