S-19252G18H-A4T7U4
Part number
S-19252G18H-A4T7U4
Description
IC REG LIN 1.8V 150MA HSNT-4-B
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
Voltage Dropout (Max)
0.14V @ 100mA
PSRR
80dB ~ 70dB (1kHz ~ 10KHz)
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3