S-19252A29H-A4T7U4
Part number
S-19252A29H-A4T7U4
Description
IC REG LIN 2.9V 150MA HSNT-4-B
Inventory
base.lang_mini : 10000
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Control Features
Enable, Soft Start
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.9V
PSRR
80dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)
Package / Case
4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Supplier Device Package
HSNT-4-B
Voltage Dropout (Max)
0.103V @ 100mA
Current - Quiescent (Iq)
57 µA
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3