S-19251D28H-A4T6U4
Part number
S-19251D28H-A4T6U4
Description
IC REG LIN 2.8V 150MA HSNT-4-A
Inventory
base.lang_mini : 10000
Control Features
Enable
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.8V
PSRR
70dB (1kHz)
Current - Quiescent (Iq)
4.5 µA
Current - Supply (Max)
50 µA
Voltage Dropout (Max)
0.32V @ 100mA
Package / Case
4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Supplier Device Package
HSNT-4-A
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3