S-19251B25H-A4T6U4
Part number
S-19251B25H-A4T6U4
Description
IC REG LIN 2.5V 150MA HSNT-4-A
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.32V @ 100mA
Supplier Device Package
HSNT-4-A
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3