S-19244G18A-A8T1U
Part number
S-19244G18A-A8T1U
Description
IC REG LINEAR 1.8V 1A HSNT-8-A
Inventory
base.lang_mini : 5000
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Input (Max)
10V
Current - Output
1A
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
PSRR
55dB (1kHz)
Package / Case
8-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Supplier Device Package
HSNT-8-A
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3