S-19244D12H-E8T1U
Part number
S-19244D12H-E8T1U
Description
IC REG LINEAR 1.2V 1A 8-HSOPA
Inventory
base.lang_mini : 4000
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
Voltage - Input (Max)
10V
Current - Output
1A
PSRR
60dB (1kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Voltage Dropout (Max)
1.3V @ 1A
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Supplier Device Package
8-HSOPA
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3