S-19243F18H-V5T2U
Part number
S-19243F18H-V5T2U
Description
IC REG LIN 1.8V 500MA TO252-5S
Inventory
base.lang_mini : 4000
Current - Output
500mA
Voltage - Input (Max)
10V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
PSRR
55dB (1kHz)
Package / Case
TO-252-5, DPAK (4 Leads + Tab)
Voltage Dropout (Max)
1V @ 200mA
Supplier Device Package
TO-252-5S
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3