S-19218B25A-V5T2U7
Part number
S-19218B25A-V5T2U7
Description
IC REG LIN 2.5V 500MA TO252-5S
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Current - Output
500mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Current - Quiescent (Iq)
50 µA
Voltage Dropout (Max)
0.35V @ 200mA
Voltage - Input (Max)
36V
PSRR
60dB (100Hz)
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3