S-19214B33A-V5T2U7
Part number
S-19214B33A-V5T2U7
Description
IC REG LINEAR 3.3V 1A TO252-5S
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Output Type
Fixed
Voltage - Output (Max)
Grade
Automotive
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Current - Output
1A
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Qualification
AEC-Q100
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage Dropout (Max)
0.32V @ 200mA
PSRR
60dB (100Hz)
Current - Quiescent (Iq)
9.8 µA
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3