S-19212D33H-U5T1U
Part number
S-19212D33H-U5T1U
Description
IC REG LINEAR 3.3V 250MA SOT89-5
Inventory
base.lang_mini : 1000
Output Type
Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Current - Output
250mA
Voltage Dropout (Max)
0.8V @ 250mA
Voltage - Input (Max)
36V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case
SOT-89-5/6
Supplier Device Package
SOT-89-5
PSRR
45dB (100Hz)
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3