S-19212D33A-V5T2U
Part number
S-19212D33A-V5T2U
Description
IC REG LIN 3.3V 250MA TO252-5S
Inventory
base.lang_mini : 4000
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Current - Output
250mA
Voltage Dropout (Max)
0.8V @ 250mA
Voltage - Input (Max)
36V
Package / Case
TO-252-5, DPAK (4 Leads + Tab)
PSRR
45dB (100Hz)
Supplier Device Package
TO-252-5S
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3