S-19200B33H-V5T2U
Part number
S-19200B33H-V5T2U
Product Category
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Manufacturer
ABLIC Inc.
Description
IC REG LIN 3.3V 200MA TO252-5S
Encapsulation
Tape & Reel (TR)
Inventory
base.lang_mini : 4000
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Output Type
Fixed
Voltage - Output (Max)
Grade
Automotive
Current - Output
200mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Current - Quiescent (Iq)
9 µA
Qualification
AEC-Q100
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case
TO-252-5, DPAK (4 Leads + Tab)
Voltage - Input (Max)
50V
PSRR
45dB (100Hz)
Voltage Dropout (Max)
0.72V @ 200mA
Supplier Device Package
TO-252-5S
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3