S-1222B33-E6T1U
Part number
S-1222B33-E6T1U
Description
IC REG LINEAR 3.3V 200MA 6-HSOP
Inventory
base.lang_mini : 4000
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
200mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Input (Max)
28V
PSRR
45dB (100Hz)
Voltage Dropout (Max)
0.8V @ 200mA
Package / Case
6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Supplier Device Package
6-HSOP
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3