R1501J092B-T1-JE
Part number
R1501J092B-T1-JE
Description
IC REG LINEAR 9.2V 1A TO252-5-P2
Current - Output
1A
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Voltage - Input (Max)
24V
Voltage - Output (Min/Fixed)
9.2V
Voltage Dropout (Max)
0.775V @ 1A
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3