NJW4104U3-33BT1-TE1
Part number
NJW4104U3-33BT1-TE1
Product Category
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Description
IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT89-3
Encapsulation
Tape & Reel (TR)
Inventory
base.lang_mini : 1000
Voltage - Input (Max)
40V
Package / Case
TO-243AA
Supplier Device Package
SOT-89-3
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Current - Output
200mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Current - Quiescent (Iq)
12 µA
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Control Features
Current Limit
PSRR
41dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.46V @ 100mA
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3