LDI92-3.3EN
Part number
LDI92-3.3EN
Description
IC REG LINEAR 3.3V 400MA SOT23-5
Encapsulation
Bulk
Inventory
base.lang_mini : 3000
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Input (Max)
9V
Current - Output
400mA
Current - Quiescent (Iq)
1 µA
Voltage Dropout (Max)
0.85V @ 400mA
PSRR
53dB ~ 48dB (200Hz ~ 10kHz)
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3