LDI67-3.3EEN
Part number
LDI67-3.3EEN
Description
IC REG LINEAR 3.3V 80MA 8-SO
Encapsulation
Bulk
Inventory
base.lang_mini : 4000
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
8-SO
Voltage - Input (Max)
60V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Current - Output
80mA
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C (TA)
Current - Quiescent (Iq)
5 µA
Voltage Dropout (Max)
0.2V @ 40mA
PSRR
85dB ~ 80dB (200Hz ~ 1kHz)
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3