LD49100PU33RY
Part number
LD49100PU33RY
Description
IC REG LINEAR 3.3V 1A 6-DFN
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Output
1A
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage Dropout (Max)
0.4V @ 1A
PSRR
65dB ~ 62dB (1kHz ~ 10kHz)
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3