IXD1504A121MR-G
Part number
IXD1504A121MR-G
Description
IC REG LINEAR 1.2V 150MA SOT-25
Inventory
base.lang_mini : 42000
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Output
150mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Voltage - Input (Max)
6V
Protection Features
Over Current, Short Circuit
Supplier Device Package
SOT-25
Voltage Dropout (Max)
1.93V @ 150mA
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3