IXD1415CC26MR-G
Part number
IXD1415CC26MR-G
Description
IC REG LINEAR 1.5V/1.5V SOT-26
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
6V
PSRR
65dB (1kHz)
Package / Case
SOT-23-6
Supplier Device Package
SOT-26
Current - Output
200mA, 200mA
Voltage Dropout (Max)
0.26V @ 100mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.5V, 1.5V
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3