ET5H150S
Part number
ET5H150S
Description
150mA Low IQ
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
30V
Voltage - Output (Min/Fixed)
5V
Current - Output
150mA
Supplier Device Package
SOT-23-3
Voltage Dropout (Max)
0.9V @ 150mA
PSRR
40dB (1kHz)
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3